Sizde biliyorsunuzki twitter üzerinden takip ettiğimiz kişilere eğer bizleri o kişi takip etmiyorsa özel mesaj ( DM ) gönderemiyorduk. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz yeni web sitesi ile sizi takip etmeyen kişilere kolay bir şekilde özel mesaj gönderebileceksiniz.

http://twitgram.com/ adlı site üzerinden takip ettiğiniz ona birşeyler demek istediğiniz ama sizi takip etmeyen kişilere kolay bir şekilde özel mesajlarınızı ulaştırabiliyorsunuz.

Ayrıca bu site üzerinden göndermiş olduğunuz mesajlarda 140 karakter sorunu ile de karşılaşmayacaksınız. Yukarıda vermiş olduğumuz siteye girerek ilk olarak göndermek istediğiniz kullanıcı adını yazıyorsunuz, sonrasında ise alt kısıma mesajınızı yazarak yolluyorsunuz.

Twitgam aslında burada bir aracı olarak işlem görüyor. Siz göndermiş olduğunuz zaman kişiye uyarı gidiyor, kişi isterse tıklayarak okuyabiliyor; isterse de hiç okumadan direk spam gibi silebiliyor.

Siz örneğin bir sanatçıya özel mesaj gönderdiğiniz de o kişinin duvarında tweet gözüküyor. Bu tweet’te özel mesaj geldiğini gösteriyor. Kişi tıklarsa eğer okuyor tıklamassa eğer görmemezlikten gelebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Bilinmeyen Özellikleri başlıklı makalemizde facebook bilinmeyen özellikleri, facebook farklılıkları ve facebook kodları hakkında bilgiler verilmektedir.